Tag : veligdenski koncert

Во прв ред

Утре вечер во градскиот плоштад во Кочани – голем велигденски концерт во живо (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, утре 16-ти април ден Велигден, во градскиот парк во...
Во прв ред

Велигденски концерт со хорот „Света Злата Мегленска“ во Охрид

Muzika24
Националната установа „Охридско лето“ организира Велигденски концерт „Воскресение твоје“ со Женскиот камерен хор „Света Злата...
Фестивали

“Охридско лето” приредува велигденски концерт со ансамблот “Ноктурно”

Muzika24
Во рамките на дополнителната програма на “Охридско лето”, а по повод големиот христијански празник Велигден,...