Tag : vesna ginovska ilkova

Културо

Вечерва јубилеен концерт на Камерниот оркестар „Скопски солисти“

Filip
Вечерва (9.11) ќе се одржи јубилејниот концерт на Камерниот оркестар „Скопски солисти“. Место на одржување...
Во прв ред

Македонската оперска дива Весна Гиновска Илкова со голем јубилеен концерт на 18-ти март

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска оперска дива Весна Гиновска Илкова на 18-ти март...
Музика на кирилица

Државна награда за пејачките Виолета Томовска и Весна Ѓиновска-Илкова

Filip
Примадоната на Македонската опера и балет (МОБ) Весна Ѓиновска-Илкова и доајенката на македонската народна песна...