Tag : vesna petrusevska

Магазин

Весна Бејби: Целото жири во “Sвездите на Гранд” се насилници

Muzika24
Таа е единствената министерка која нема мандат, миленичката на македонската публика, генијална актерка, дрска стенд...
Магазин

Весна Петрушевска: Заљубена сум, ама не смеа да кажам во кого (Видео)

Muzika24
„Нешто конкретно” во најновото издание ги пречека Весна Петрушевска, Викса, Јаков Спасов и Розалија Секулоска....
Музика на кирилица

Естрадата одговара: Дали треба да се врати воениот рок во Македонија? (Видео)

Muzika24
Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително веќе десетина години, односно последната генерација...
Музика на кирилица

Весна Петрушевска-Бејби се сеќава на Тоше: 14 години без тебе и пак врне, те сакам до небото и назад (Фото)

Muzika24
“14 години без тебе и пак врне… се сетив на оваа приказна кога се договаравме...
Магазин

Весна Бејби со статус посветен на Трајче од “Пинкови ѕвездички” (Фото)

Muzika24
По многубројните настапи и учество во телевизиското шоу “Пинкови ѕвездички”, младиот Трајче Ѓеоргиев се повеќе и...
Магазин

Новата сценографија на Весна Бејби Петрушевска спремна за емитување (Фото)

Muzika24
Конечно после долги подготовки ќе започне со емитување новата емисија која ќе се емитува на...
Магазин

Роденденска торта во чест на Весна Бејби Петрушевска (Фото)

Muzika24
Многумина останаа изенадени од изненадувањето кој и го приреди анонимен обожавател на актерката Весна Петрушевска. Таа...