Tag : video spotovi

Балканленд

Погледнете: Адам Лабунски дел од новиот спот на Драгана Мирковиќ (Фото + Видео)

Muzika24
Популарната српска фолк пејачка Драгана Мирковиќ по излегувањето на новиот албум “Од милијон један”, за...
Премиера

Драгана Мирковиќ го промовираше новиот студиски албум “Од милион један” (Видео)

Muzika24
Познатата балканска пејачка Драгана Мирковиќ која што пред пет години одбележа три децении од својата...
Covers

“Дипломатик бенд” со одлична изведба на легендарната “Дајте ми ја” од Гоце Николовски (Видео)

Muzika24
Музичкиот состав “Дипломатик бенд” ја промовираше својата најнова видео колекција сочинета од 17 преработени македонски...
Музика на кирилица

Две генерации на убави девојки, мајка и ќерка, во спотовите на музичарот Роберт Саздов

Muzika24
Сосема случајно, најновиот видеозапис за темата насловена како “Шутни го бејбе” на најпопуларното македонско дуо...