Tag : videospot

Премиера

„Браво бенд“ го промовираше новиот сингл напишан од Сале Тропико и Браја (Фото+Видео)

Filip
„Љубав преко мреже” е насловот на новата песна на момците од Браво бенд, која е само продолжение...
Премиера

„Фрајле” одбележаа 15 години јубилеј со нов албум и ја најавија својата турнеја: Нашите песни се за сечие време! (Видео)

Muzika24
15 години поминаа за миг кога станува збор за Наташа Михајловиќ, Јелена и Невена Буча,...
Имам нешто да те прашам

„Компас бенд“: Љубовта и емоцијата која ја носи „Дјевушка“ излезе во прв план (Фото+Видео)

Muzika24
За нив велат дека тие се „мајстори“ на својот занает. Едни се од најдобрите кога...
Премиера

„Сите светла“ е најновиот музички проект на Лара Иванова во дует со Јосиф Ристовски (Видео)

Muzika24
Лара Иванова и Јосиф Ристовски го објавија нивниот прв дует „Сите светла”. Станува збор за...
Премиера

Младата Тијана Периќ со изнедадување за своите фанови – промоција на новата песна „Невера” (Видео)

Muzika24
„Невера” е новата песна четврта по ред на младата и надежна пеачка Тијана Периќ, која...
Премиера

„Темна Гора“ нова песна и видеоспот од неофолк составот „Авелина“ (Видео)

Muzika24
Неофолк составот „Авелина“ го претстави новиот видеоспот за песната „Темна Гора“. Бендот, кој почна како...
Премиера

Во пресрет на новогодишните празници Суперхикс ја промовираат новата песна „Како боли“ (Видео)

Muzika24
На неколку дена пред самиот дочек на Новата 2024-та година, позната македонска поп-рок група Суперхикс...
Музика на кирилица

„Цепај сине” – прв видеоспот во Македонија подготвен со помош на вештачка интелегенција (Видео)

Muzika24
Кантаваторот Зоран Рудан-Цеки сигурно е човекот што има напишано и посветено најмногу песни на Скопје...