Tag : viktor apostolovski

Премиера

Софија Ангелова – ново музичко име на македонската музичка сцена (Видео)

Muzika24
„Единствена“ е новата песна на младата и надежна поп пејачка Софија Ангелова. Таа е мало...
Музика на кирилица

Виктор Апостоловски: Имам проблем со недовербата кај жените, а кога сум во врска не гледам на страна (Видео)

Muzika24
Кога во февруари ја испеа „Супермен” на домашниот избор за Евросонг, на Виктор Апостоловски му...
Фестивали

Промовирани песните: Можете да гласате до 4-ти февруари (Видео)

Filip
Вчера вечер во специјално издание на емисијата „Стисни плеј“ беа промовирани 6-те песни кои се...
Фестивали

„Паркети“ и Виктор Апостоловски ќе раскажуваат филмови на „Браќа Манаки“ (Фото)

Filip
Битола се подготвува за фестивалот „Браќа Манаки“. Годинава Битола ќе живее за филмот, ќе раскажува...
Премиера

24 Промо: Виктор Апостоловски – „Пеперутки“ (Видео)

Filip
Пејачот Виктор Апостоловски кој македонската јавноста го запозна пред десетина години преку талент шоуто „Македонски...
Премиера

Виктор Апостоловски го промовираше видеоспотот за најновата песна “Дај” (Фото+Видео)

Muzika24
Во текот на вчерашниот ден, познатиот македонски пејач Виктор Апостоловски го промовираше видеоспотот за најновата...
Имам нешто да те прашам

Виктор Апостоловски: Имам доволно љубов и разбирање за сите (Фото+Видео)

Muzika24
Сите ние него го запознавме на првото издание на “Македонскиот идол”. Интересно, симпатично, забавно момче...