Tag : violinistka

Културо

Виолинистката Лада Шоптрајанова Петровска објави книга со музички приказни

Filip
Издавачката куќа „Или-Или“ од Скопје ја издаде книгата со музички приказни „Сновење“ на виолинистката Лада...
Културо

Во четврток концерт на руската виолнистка Алена Баева во Македонска филхармонија (Фото)

Filip
Македонската филхармонија в четврток во 20 часот ќе одржи концерт на кој како солистка ќе...