Tag : vizija

Музика на кирилица

“Гласот на мојата душа” прв спот на бендот Визија (Видео)

Muzika24
Првиот видео спот на скопскиот бенд Визија, за песната “Гласот на мојата душа” беше неодамна...
Во прв ред

“Јелен Демофест”: Гобац и Рамбо Амадеус со комплименти за скопскиот бенд “Визија” (Фото)

Muzika24
Македонскиот бенд “Визија” синоќа, настапи на балканскиот фестивал “Јелен Демофест” во Бања Лука и остави...
Музика на кирилица

“Визија” – македонски претставник на рок фестивалот “Складиште 2013” во Србија

Muzika24
Скопскиот рок бенд “Визија” ќе биде македонски претставник на годинашниов рок фестивал “Складиште” кој традиционално се...
Музика на кирилица

“Визија” со “Илузија” го заокружува серијалот од четири студиски снимки

Muzika24
Бендот “Визија” ја пушта во етерот и нивната последна студиска снимка од серијалот на четири песни...