Tag : vlada na republika makedonija

Музика на кирилица

Владата прогласи тридневна жалост, сите настани откажани

Muzika24
Со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот ковид-центар...
Во прв ред

Со концерт во Отешево ќе се прослави укинувањето на роамингот во Западен Балкан

Filip
Концерт со повеќе групи и диџеи од регионот ќе се одржи на 1-ви јули во...
Музика на кирилица

Владата со финансиска поддршка од 23 милиони денари за 745 естрадни уметници

Filip
На денешната, 83-та седница на Владата на Република Македонија, донесена е одлука за доделување на...
Музика на кирилица

Владата усвои протокол за одржување јавни настани на отворен и затворен простор

Filip
Владата денеска ги разгледа и прифати општите препораки за организирање на настани  кои беа предложени...
Музика на кирилица

Миле Кузмановски во среда промовира албум и ДВД издание

Muzika24
Познатиот македонски фолк пејач Миле Кузмановски, во среда 11-ти фебруари ќе одржи промоција на најновото...