Tag : vladimir cetkar

Музика на кирилица

После Азија и Европа Четкар заминува на турнеја во САД

Filip
Професионалните активности на македонскиот музички амбасадор, Владимир Четкар оваа есен се расппространети на 3 континенти....
Магазин

Владимир Четкар: Зошто снегот брзо се топи во Охрид? Скапа му е киријата (Видео)

Muzika24
Започна новата сезона на „Нешто конкретно” со Снеже Велков, стартуваме во месецот на машкото здравје...
Музика на кирилица

Турнејата во Јужна Кореја на Владимир Четкар помина спектакуларно (Фото+Видео)

Muzika24
Како што не известуваат од ПР тимот на познатиот македонски виртуоз Владимир Четкар, публиката во...
Музика на кирилица

“A New Day”, нов музички спот и нов сингл на Владимир Четкар (Видео)

Muzika24
Неодамна, познатиот македонски музичар Владимир Четкар снимаше видео спот низ повеќе локации низ Охрид за...
Музика на кирилица

Владимир Четкар со најава за голем концерт во Скопје и есенска турнеја во САД (Фото)

Muzika24
На 28 октомври, петок, Владимир Четкар после подолго време ќе се претстави пред скопската публика...
Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар Владимир Четкар изигран од страна на организаторите на “Пивофест” (Фото)

Muzika24
И на само неколку дена од официјалното стартување на “Пивофест”, организаторите на овогодинешното издание –...