Tag : vlado janevski

Музика на кирилица

Пола балканска естрада на едно место – 16 години естраден магазин „Backstage” (Фото)

Muzika24
Вчеравечер, македонскиот естраден магазин „Backstage” го прослави својот 16-ти роденден. Роденденската прослава беше во хотел...
Музика на кирилица

Владо Јаневски се враќа на фестивалот со „Златни години“

Muzika24
Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест“ во Штип,...
Во прв ред

Владо Јаневски по трет и за оваа година последен пат во Македонска филхармонија

Filip
Иако интересот за серијата на ноемвриски концерти на Владо Јаневски и неговиот бенд како дури...
Музика на кирилица

Владо Јаневски: Јас сум волк самотник, немам ни жена, ни куче, ни маче (Фото+Видео)

muzika 24
Владо Јаневски е македонска музичка ѕвезда, во ексклузивно интервју за естрадниот магазин Бекстејџ неколку пати...
Во прв ред

МРТ1 и Преспав и годинава со одлична неколку часовна новогодишна програма (Видео)

Muzika24
Македонската телевизија и ОХО продукција и оваа година ви најавуваат одлична неколку часовна новогодишна програма,...
Во прв ред

Крива Паланка со најдобра новогодишна програма: Настапуваат Владо Јаневски и Исак Шабановиќ

Filip
Богата програма е предвидена и за Новата 2022 година во Крива Паланка. Програмата започнува во...