Tag : vlatko ilievski

Музика на кирилица

На роденденот на Влатко ќе биде промовиран албум со негови необјавени песни (Фото)

Filip
На денот кога Влатко Илиевски ќе го прославеше својот 37-ми роденден, 2-ри јули 2022 година,...
Фестивали

“Русинка” е евровизиската песна со која Влатко Илиевски ја претставуваше Македонија на Евровизија 2011 во Германија

Muzika24
“Русинка” е песна во изведба на Влатко Илиевски со која тој ја претставуваше Македонија на Евровизија...
Премиера

Промовирана уште една необјавена песна на Влатко Илиевски (Видео)

Filip
На иницијатива на Драган Илиевски – Вршац, татко на македонската поп-ѕвезда Влатко Илиевски, промовирана е...
Музика на кирилица

Промовирана необјавена божиќна песна на Влатко Илиевски и хорот „Златно славејче“ (Аудио)

Filip
Од денеска во етерот на македонските радија премиерно се пушта „Божиќна песна“, која Влатко Илиевски...
Музика на кирилица

Погледнете: Како изгледал Влатко Илиевски како мал (Фото)

Muzika24
Сите македонски познати музички имиња започнале некаде и некогаш со својата музичка кариера. Нашиот познат...