Tag : vlatko lozanoski

Во прв ред

Објавена програмата за Вевчанскиот карневал, ќе пее Влатко Лозаноски

Filip
Традиционалниот Вевчански карневал и годинава ќе понуди богата културно-забавна програма и забавни содржини за повеќе...
Фестивали

Македонија го потврди учеството на “Евровизија 2020”

Filip
Македонската радио телевизија (МРТ) го потврди учеството на Изборот за песна на Евровизија во 2020...
Во прв ред

Лозано, 2Бона и “Амадеус бенд“ на “Преспански јаболкобер“ (Видео)

Filip
Општина Ресен ја објави програмата за овогодинешниот “Преспански јаболкобер“ кој ќе се одржи од 26-ти...
Премиера

Предконцертно Лозаноски ја промовираше новата песна “Не те вадам од памет” (Видео)

Muzika24
“Не те вадам од памет” е насловот на најновата песна на познатиот македонски поп пејач...