Tag : vlatko lozanovski lozano

Covers

Младиот Дамјан Стоименовски сними емотивен кавер за песната “Мајко” (Видео)

Muzika24
Неодамна младиот Дамјан Стоименовски позитивно ја изненади и воодушеви македонската и балканска публика со својот...
Балканленд

“Империја” – промовирана македонската евровизиска песна (Видео)

Muzika24
Вечерва во специјална емисија на Македонската Радио Телевизија, беше премиерно претставена македонската евровизиска песна која...
Музика на кирилица

Лозано сними спот за “Ако не сум тој” (Видео)

Muzika24
Ексклузивецот на План Б продукција и наш овогодинешен претставник на Евровизија, Влатко Лозаноски- Лозано деновиве...
Музика на кирилица

Лозано е ТАА најмомче за 2012-та година

Muzika24
Нашите медиумски партнери, тинејџерското списание ТАА по единаесетти пат организираше избор зa “ТАА најмомче” на...
Фестивали

МРТ ја избра евровизиската песна

Muzika24
Македонската радио телевизија пресече. На Евровизија 2013 во Малме, Шведска ќе не претставува композицијата со...