Tag : vlatko stafanovski

Музика на кирилица

Влатко Стефановски во друштво на принцот Чарлс во Скопје (Фото)

Muzika24
Македонската гордост, виртуозот на гитара, Влатко Стефановски деновиве на својот Инстаграм профил сподели фотографии со...
Фестивали

Во петок 6-ти ноември Концерт на Гордана Јосифова Неделковска – обоа, со пријателите

Ivan
После големото Гала свечено отворање на фестивалот “Есенски музички свечености” кое што ќе се одржи...
Музика на кирилица

Влатко Стефановски избран за почесен доктор на науки на “ФОН”

Filip
Со одлука на сенатот на Универзитетот “ФОН” на македонскиот виртуоз на гитара, Влатко Стефановски му...
Во прв ред

Влатко Стефановски најавува голем концерт заедно со воениот оркестар на Словенија

Muzika24
Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски на 19-ти април во Метрополис арената во Скопје ќе одржи концерт...