Tag : vlatko stefanovski trio

Музика на кирилица

Влатко Стефановски Трио ја воодушеви белградската публика (Видео)

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, пред само некоја вечер Влатко Стефановски кој што е некогашен...
Во прв ред

Празнични концерти на ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ и Влатко Стефановски трио во Гостивар

Muzika24
Одбележувањето на 8ми септември Денот на независноста во Гостивар започна со концертите на Градското културно-уметничко...
Музика на кирилица

Влатко Стефановски во јули на голема регионална турнеја

Filip
На големо задоволство на публиката низ целиот регион, Влатко Стефановски ги откри датумите и локациите...
Имам нешто да те прашам

Јан Стефановски: Популарноста навистина ми е на последно место (Интервју)

Filip
Специјализираниот македонски музички – Музика24 продолжува со серијата новогодишни интервјуа. Најновото интервју е со еден...
Во прв ред

Влатко Стефановски Трио заедно со Џибони на “All you need is love 2018” во Скопје

Muzika24
За да најгoлемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, нашите соработници од Авалон продукција...