Tag : vlatko stefanovski

Во прв ред

Најавен и втор концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ во Македонската филхармонија

Muzika24
После распродавањето на првиот концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ по повод 20 години...
Музика на кирилица

Додека го подготвува својот најнов албум, Влатко стефановски пишува и мемоари (Видео)

Muzika24
Легендарниот македонски гитарист и композитор Влатко Стефановски, во интервју за емисијата „U svom filmu“ на...
Во прв ред

Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ после долго време заедно во Скопје

Filip
Големите мајстори на гитара и светски уметници, Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ по луксузното винилно...
Во прв ред

Во сабота во Скопје Џибони со голем концерт во спортскиот центар „Јане Сандански“ (Фото)

Muzika24
Уште само еден ден не дели до концертот на најголемата регионална rock and roll ѕвезда,...
Музика на кирилица

Единствениот балкански виртуоз на гитара Влатко Стефановски и триото V3 ќе настапат на третото издание на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ во каменоломот Монтракер во Врсар (Фото)

Muzika24
На третата вечер на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ на 26-ти август, во 21...
Во прв ред

Виртуозниот гитарист Влатко Стефановски ќе настапи со своето трио на “Cittanova Blues Festival 2023” (Фото+Видео)

Muzika24
“Cittanova Blues Festival 2023” со гордост ви го најавува Влатко Стефановски Трио на овогодинешното фестивалско...