Tag : vo prv red

Во прв ред

„18 години Општина Бутел – Ние те сакаме!“ – роденденско одбележување со богата музичко-забавна програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, под мотото „18 години Општина Бутел – Ние те...
Во прв ред

Утре вечер во градскиот плоштад во Кочани – голем велигденски концерт во живо (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, утре 16-ти април ден Велигден, во градскиот парк во...
Во прв ред

Виртуозниот гитарист Влатко Стефановски ќе настапи со своето трио на “Cittanova Blues Festival 2023” (Фото+Видео)

Muzika24
“Cittanova Blues Festival 2023” со гордост ви го најавува Влатко Стефановски Трио на овогодинешното фестивалско...
Во прв ред

Патувањето продолжува и тоа од каде што се влечат корените на МИТАН ПРОЕКТ – Битола (Фото)

Muzika24
Како што во минатиот век, Митан чорбаџија од Битола, го започнал своето патување по светот,...
Културо

Гудачкиот состав Пламенка Трајковска со ексклузивен концерт во НУЦК „Антон Панов” во Струмица (Фото)

Muzika24
На концертот премиерно ќе биде изведена првата композиција оригинално напишана за нем филм „Убиство на...
Во прв ред

Прогласени најдобрите настани на првиот БЕАМ фестивал (Галерија)

Filip
Вчеравечер на свечена церемонија беа прогласени добитниците на првиот БЕАМ Фестивал на најдобри настани. Жири...
Во прв ред

Камерниот оркестар на Битола со ексклузивни концерти го оживува сеќавањето на македонската музичка легенда Јонче Христовски (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, 4-ти и 5-ти април се денови кои се посветени...