Tag : vodici

Музика на кирилица

“Амајлија бенд” со видеоспот ја промовираат најновата песна “Вино налејте” (Видео)

Muzika24
Пробиштипјаните “Амајлија бенд”, на ден Водици ја промовираа својата нова авторска песна, единаесетта по ред...
Во прв ред

Богата празнична програма во Охрид, Петар Грашо ќе настапува за Водици

Filip
Во пресрет на Новогодишните, Божиќните празници и Богојавление – Водици, Општина Охрид ја организира следната...
Во прв ред

Лепа Брена и Харис Џиновиќ на плоштад во Охрид за Нова Година?

Muzika24
Охрид преговара со Лепа Брена и Харис Џиновиќ да настапат на плоштадот во Охрид за...