Tag : voditel

Фестивали

Без причина но со убав повод – водителот на „Макфест“ Димитар Атанасовски ги почести новинарите

Muzika24
За време на макфестовските денови, пред генералната проба на втората фестивалска вечер, ние новинарите се...
Музика на кирилица

Благоја Грујовски си заминува од „Везилка“?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот фолк пејач Благоја Грујовски кој воедно ја имаше...
Балканленд

Погледнете како изгледа сопругата на Војо Недељковиќ, од “Ѕвездите на Гранд” (Фото)

Muzika24
Помеѓу Војо Недељковиќ, водителот на популарниот музички натпревар, “Ѕвездите на Гранд”, и неговата сопруга Маја,...
24 Ексклузивно

Огнен Јанески: Времето си го поминувам со блиското друштво, драги луѓе, книгите, музиката и убавата фотографија (Фото)

Muzika24
Доколку се прашувате каде е и што прави, Огнен Јанески кој е еден од уредниците...
Имам нешто да те прашам

Милева Лазова: Во 2020-та година би сакала да се случуваат само убави работи (Фото)

Muzika24
Таа е позната авторка и тв водителка која што секоја недела со своите “Исконски думи”...
Музика на кирилица

Погледнете: Како изгледал Влатко Илиевски како мал (Фото)

Muzika24
Сите македонски познати музички имиња започнале некаде и некогаш со својата музичка кариера. Нашиот познат...
Музика на кирилица

Познатиот радио водител Драган Б. Костиќ од денес се враќа на радио

Muzika24
На задоволство на публиката која го слуша повеќе од 40 години, легендарниот радио водител Драган...
Балканленд

Погледнете: Што направи познат српски водител поради малолетничка

Muzika24
Познатиот српски водител Иван Ивановиќ настрада од рацете на малолетно девојче. Имено, неговата ќерка Сташа...