Tag : vokal

Имам нешто да те прашам

Лука Горгиевски (Funk Shui): Во Новата година посакувам сите да пораснеме (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е интересен, позитивно откачен, симпатичен и харизматичен вокал, истовремено и фронтмен на еден од...
Имам нешто да те прашам

Филип Василевски: Понекогаш знам да го разбудам детето во мене (Фото+Видео)

Muzika24
За себе вели дека е голем спанко, позитивен, секогаш насмеан и заљубен во својата девојка....
Музика на кирилица

Бендот на Есма Реџепова на турнеја низ Европа

Muzika24
Бендот на покојната музичка ѕвезда Есма Реџепова, “Esma’s Band Next Generation” продолжува со настапи после...