Tag : vtor album

Музика на кирилица

Елена Андоновска го снима својот втор албум со македонски бисери (Фото+Видео)

Muzika24
Најавата за новиот албум на младата и екстремно талентирана пејачка Елена Андоновска, силно не заинтригира...
Музика на кирилица

Лозано сними спот за “Ако не сум тој” (Видео)

Muzika24
Ексклузивецот на План Б продукција и наш овогодинешен претставник на Евровизија, Влатко Лозаноски- Лозано деновиве...
Музика на кирилица

Јоце Панов утре со промоција во Белград

Muzika24
Македонскиот поп пеач Јоце Панов, како што веќе пишуваше Музика24, ќе го промовира српското издание...