Tag : whitesnake

Во прв ред

Полн погодок на Авалон: За неколку саати распродадена половина сала во Сараево

Filip
Интересот за концертот на легендарните „Whitesnake“ во Сараево беше пројавен уште првиот ден, кога половина...
World Music

Дејвид Ковердејл од „Whitesnake“ на Твитер се пошегува со корицата на екс-ју плоча (Фото)

Filip
Фронтменот на култниот бенд „Whitesnake“, Дејвид Ковердејл, е постојано активен на Твитер. Така тој вчера на...
Во прв ред

Whitesnake пристигнаа во Скопје, вечерва – незаборавен концерт

Muzika24
Легендарните Whitesnake со приватен авион од Софија, утрово пристигнаа на скопскиот аеродром “Александар Велики”. По...
Во прв ред

Ковердејл одбира да рециклира, а бендот да ги следи сите спортски случувања

Muzika24
Старо правило е дека колку ѕвездата е поголема, толку е поскромна личност без претерани барања....
Во прв ред

Легендарните “Whitesnake” со концерт во Скопје

Muzika24
Неверојатна вест денеска ги израдува фановите на најголемата рок атракција на сите времиња, “Whitesnake”. Најголемата...
Музика на кирилица

Стефан од Некстајм ја препеа “Here I go again” (Аудио)

Muzika24
Во препознатлива изведба, со многу енергија и емоции, еден од подобрите машки вокали во Македонија,...