Tag : x factor adria

Културо

Утре вечер во Македонската опера и балет – “Classica vs Classica” (Видео)

Muzika24
Утре вечер на сцената на Македонската опера и балет ќе се одржи незаборавен концерт од...
Премиера

24Промо: Маид Хечимовиќ промовираше нова песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Момчето кое по учеството на регионалното шоу “X Factor” ги освои симпатиите на публиката низ...
Премиера

24 Промо: Боби Мојсовски ја промовираше новата песна и видео спот (Видео)

Muzika24
По завршувањето на вицешампионската позиција во суперфиналето на регионалниот “X Factor”, фановите на охриѓанецот Боби...
Балканленд

Марко Балабановиќ од “X Factor Adria” ја снима првата песна “Слеп код очију” (Фото)

Muzika24
Се сеќавате ли на тинејџерската група “Доктори” која што минатата година беше една од фаворитите...
Музика на кирилица

Слушнете ја новата песна “Доживотно” на Елена Ристеска (Видео)

Muzika24
Сите оние кои нестрпеливо ја очекуваа новата песна на Елена Ристеска, синоќа имаа можност премиерно...
Музика на кирилица

Преслушајте: Како ќе звучи новата песна на Елена Ристеска

Muzika24
После подолга музичка пауза, една од нашите најпознати пејачки, Елена Ристеска подготви изненадување за македонската,...