Tag : x factor

Балканленд

Стојанчо Бучков уште еден македонски претставник во бугарското шоу “X Factor” (Видео)

Muzika24
Неодамна објавивме информација за еден од учесниците во бугарското тв шоу “X Factor”. Денес имаме...
Во прв ред

Утре финалистите на “X Factor Adria” на голем концерт во Скопје (Фото)

Muzika24
Денес точно напладне во Капитол Мол се одржа предконцертната прес конференција на финалистите од регионалното...
Во прв ред

“Даниеле, ти гориш” – искоментира Емина за Даниел Кајмаковски

Muzika24
“Даниел ти гориш, совршен си на сцената”, беа коментарите на Емина Јаховиќ-Сандал една од членовите...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Алекса Перовиќ – Кога една врата ќе се затвори, друга се отвора!

Muzika24
Неодамна за жал на многумина, излезе од големото регионално тв шоу “X Factor”. Неговата менторка...