Tag : zafir hadzimanov

Во прв ред

На 17-ти декември голем концерт во слава на Зафир Хаџиманов

Filip
Авалон продукција го најави последниот настан од проектот „Месец на 30 години Авалон Продукција” –...
Музика на кирилица

Никола Бадев и Зафир Хаџиманов насликани на мурал во Кавадарци

Filip
Доајенот на македонската народна песна Никола Бадев и музичките уметници Зафир и Васил Хаџиманови заедно...
Музика на кирилица

„Од љубов не се бега“ нова верзија снимена од Игор Атанасоски – Харе (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски музичар Игор Атанасоски – Харе инспириран од поезијата на Зафир Хаџиманов сними своја...
Музика на кирилица

Пендаровски постхумно го одликуваше Зафир Хаџиманов со Орден за заслуги

Filip
Претседателот Стево Пендаровски на свечена церемонија во Вила „Водно“, постхумно му додели Орден за заслуги...
Музика на кирилица

Зафир Хаџиманов ќе биде погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Filip
Славниот Зафир Хаџиманов ќе биде погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во...
Музика на кирилица

„Ќе ве најдам и ќе ве научам на памет“: Синот на Зафир Хаџиманов им се обрати на оние кои оставаат лоши коментари

muzika 24
Синот на Зафир Хаџиманов, Васил Хаџиманов, на „Фејсбук“ им возврати на сите оние кои деновиве...
Музика на кирилица

“Те сакаме тато и ќе ни недостасуваш засекогаш”, Васил Хаџиманов со емотивни зборови се прости од својот татко

muzika 24
Пејачот, композитор и актер Зафир Хаџиманов почина денес како резултат на вирусот корона.Неговиот син Васил...