Tag : zagreb

Фестивали

Baby Lasagna пречекан од своите фанови се расплаче на Градскиот плоштад, а публиката скандираше: ”Марко, ние те сакаме!” (Фото)

Muzika24
По пристигнувањето на аеродромот, хрватскиот евровизиски претставник Baby Lasagna пристигна на Градскиот плоштад во Јелачиќ...
Балканленд

Јосипа Лисац не се предава, дојде со бастун на својот концерт и буквално растури (Фото)

Muzika24
Пејачката Јосипа Лисац, која има 73 години, пред неколку дена во преполната сала Лисински во...
Балканленд

Аки испратен на вечен починок: Ковчегот покриен со македонското знаме (Фото+Видео)

Filip
Легендарниот фронтмен на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски, попладнево беше испратен на вечен починок во Алејата...
Балканленд

Закажан погребот: Аки ќе почива во Алејата на великаните на загрепски Мирогој

Filip
Во саботата на 22 јануари нè напушти Аки Рахимовски, еден од најголемите вокални изведувачи, фронтмен...