Tag : zagreb

Балканленд

Познатата хрватска дива Тереза Кесовија на свечен ручек со францускиот претседател Макрон

Muzika24
Како што пишуваат хрватските медиуми, познатата балканска музичка дива Тереза Кесовија денес е гостинка на...
Музика на кирилица

Во Нова Градишка и Загреб ќе се одбележи годишнината од смртта на Тоше (Фото)

Filip
Во сабота, 16-ти октомври, се навршуваат четиринаесет долги години од смртта на Тоше Проески. Хрватската...
Премиера

„Црвена јабука“ ја објавија третaта дуетска песна од новиот албум (ВИДЕО)

Filip
Песната „Глорија“ е третиот официјален сингл и видео запис на една од најдобрите поп-групи, „Црвена...