Tag : zajdi zajdi

Балканленд

Српската пејачка Драгана Мирковиќ се расплаче пеејќи ја македонската народна песна “Зајди, Зајди” (Видео)

Muzika24
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ неодамна успешно ја заврши својата голема турнеја низ Соединетите Американски Држави...
Музика на кирилица

Како Холивуд ја украде македонската народна песна “Зајди, зајди” (Фото+Видео)

Muzika24
Сигурно сте го гледале холивудскиот спектакл “300” од 2006-та година, посветен на тристате храбри Спартанци,...
Магазин

Македонската народна песна “Зајди, Зајди” инспирација за светските спортисти (Видео)

Muzika24
Македонската народна песна одсекогаш значела и била препјувана и преведувана на многу јазици ширум светот....
Во прв ред

Предконцертно: Слушнете како Цеца ја пее нашата “Зајди, Зајди” (Видео)

Muzika24
Цели 20 години Светлана Ражњатовиќ – Цеца е на врвот на регионалната музичка сцена. И...
Музика на кирилица

Елена Ристеска ја воодушеви и расплака цела публика (Видео)

Muzika24
Факт е дека македонскиот фолклор е бренд во целиот свет кој одекнува со голема емоција,...
Музика на кирилица

“Зајди Зајди” со нова сезона на националната тв Алфа (Фото)

Muzika24
Емисијата “Зајди, зајди” на тв Алфа стана бренд и единствена нова, актуелна продукција која ги...