Tag : zamena

Музика на кирилица

Благоја Грујовски си заминува од „Везилка“?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот фолк пејач Благоја Грујовски кој воедно ја имаше...
Балканленд

Маја Оџаклиевска: Поради болест го откажувам настапот на “Беосонг”

Muzika24
Музика24 веќе пишуваше дека Маја Оџаклиевска нема да пее на “Беосонг”: “Маја Оџаклиевска ја одбила евровизиската...