Tag : zdravko colic

Во прв ред

Концерт на Здравко Чолиќ на јубилејниот „Joy fest“ во Крива Паланка (Фото)

Muzika24
Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ ќе одржи концерт на јубилејното издание на музичкиот фестивал „Joy fest“,...
Фестивали

Здравко Чолиќ и Јелена Розга ќе настапат на “Тиквешки гроздобер”

Filip
На овогодинешната манифестација “Тиквешки гроздобер” во Кавадарци, оваа година главна ѕвезда ќе биде мега популарниот...
Во прв ред

После првиот концерт, закажан и втор концерт на Здравко Чолиќ во Скопје (Видео)

Muzika24
Песната “Ничег није било измеџу нас”, која ја освои целата публика во регионот, петтата нумера...