Tag : zeljko bebek

Магазин

Дали знаете кое е вистинското име на познатиот и легендарен Жељко Бебек?!

Muzika24
Неодамна познатиот пејач, поранешен член на групата „Бијело дугме“, Жељко Бебек, откри неколку интересни работи...
Фестивали

Познати изведувачите на 13-то издание на „CMC Festival“

Filip
Ова лето, фестивалот „CMC“ подржан од Калцедонија повторно ги носи најголемите имиња на регионалната музичка...
Во прв ред

Спектакуларен концерт на Жељко Бебек во Хераклеа (Фото+Видео)

Filip
Вистински спектакал приреди легендарниот Жељко Бебек на вчерашниот концерт во Хераклеа. 75-годишниот Жељко Бебек полн...
Во прв ред

Концертот на Жељко Бебек во Охрид реализиран по сите протоколи (Фото)

Filip
Авалон продукција уште еднаш потврди дека е лидер во организацијата на концерти ширум државата. Вчера...