Tag : zeljko joksimovic

Балканленд

Цеца и Жељко Јоксимовиќ ги изненадија своите фанови со најновиот голем летен хит „Више од срече“ (Фото+Видео)

Muzika24
Двете балкански ѕвезди Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ ги здружија силите и напорно работеа...
Балканленд

По пауза од три години балкански познатиот Жељко Јоксимовиќ објавува нова песна (Видео)

Muzika24
Омилениот поп пејач од регионот Жељко Јоксимовиќ конечно ја завршува својата музичка пауза. Како што...
Балканленд

Жељко се вакцинираше против корона па ја провери ефикасноста на вакцината (Фото)

Filip
Популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ неодамна прими вакцина против коронавирусот, а денес направи и проверка на...