Tag : zivot

Балканленд

Халид Бешлиќ: „Жена ми имаше тумор и затоа не можевме да имаме уште деца“

Muzika24
Неодамна познатиот балкански фолк пејач Халид Бешлиќ сподели неколку детали од приватниот живот, кој што...
Балканленд

Дино Мерлин прв пат проговори за досега непознат детал: „Бев тешко болен, не би го посакaл тоа никому“

Muzika24
Босанскиот музичар Дино Мерлин зборуваше за најтешките моменти во неговата долга кариера и откри некои...