Tag : zlatno slavejce

Музика на кирилица

Погледнете: Како изгледала Ноне Неделковска како мала и каде прв пат настапила (Фото+Видео)

Muzika24
Претпоставуваме дека сите повеќе или помалку сите ја познавате некогаш популарната и позната македонска поп...
Фестивали

Пендаровски: „Веќе половина век „Златно славејче“ е дел од музичката лектира на најмладите“

Filip
По повод одржувањето на 50-то издание на детскиот фестивал „Златно Славејче“, претседателот на Република Македонија...
Фестивали

В сабота во поинакво издание ќе се одбележи 50 години „Златно Славејче“ (Фото)

Filip
Познатиот фестивал на детската песна „Златно Славејче“ оваа година го слави својот голем полувековен јубилеј....
Музика на кирилица

Погледнете: Како изгледал Влатко Илиевски како мал (Фото)

Muzika24
Сите македонски познати музички имиња започнале некаде и некогаш со својата музичка кариера. Нашиот познат...
Во прв ред

“Марионка” концерт – подарок за сите од Васил Гарванлиев

Muzika24
Дали можеби се сеќавате на детската песна “Марионка” и на она мало слатко детенце кое...