Tag : zoki faci

Имам нешто да те прашам

Зоран Василевски-Фаци: Во животот не бидете само нем посматрач, живејте го животот (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е познат македонски естраден новинар, и нема некој од македонската музичка сцена што не...
Музика на кирилица

Ексклузивно: Се шушка, Лила и Филип Пешевски снимаат дует?!

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, младиот, симпатичен, секогаш насмеан и згоден македонски поп пејач...
Музика на кирилица

Зоки Фаци “улови” бугарско знаме во спотот на македонската евровизиска песна

Muzika24
Естрадниот новинар и ТВ водител Зоран Василевски познат во јавноста како Зоки Фаци важи за...