Tag : zoran zaev

Музика на кирилица

ИВАП со отворено писмо до Заев: Нашето трпение е пред крај!

Filip
Македонската асоцијација на ивент индустријата (ИВАП), упати отворено писмо до премиерот Зоран Заев. Писмото Ви...
Музика на кирилица

Љупчо Мирковски со отворено писмо: “Ако не реагирате, музичката историја на оваа земја ќе згaсне”

Muzika24
Познатиот музичар, автор и диригент Љупчо Мирковски, кој е и поранешен директор на Музичката продукција...