Tag : zvezde granda

Магазин

Весна Бејби: Целото жири во “Sвездите на Гранд” се насилници

Muzika24
Таа е единствената министерка која нема мандат, миленичката на македонската публика, генијална актерка, дрска стенд...
Музика на кирилица

Директорот на Канал5, Иван Мирчевски открива: Наскоро ќе се случи нешто што не сте го “гледале” одамна

Muzika24
Неодамна, без ниту некоја голема фама или помпа беше најавено стартувањето на емисиите на “Гранд”...
Музика на кирилица

Директорот на Канал 5 Иван Мирчевски искрено открива: Гранд продукција нелегално го раскина договорот со Канал 5

Muzika24
Додека насекаде низ јавноста се шират вакви или онакви шпекулации, невистини и трачеви за неемитувањето...
Во прв ред

Шпекулација или не, “Ѕвездите на Гранд” наскоро на нова национална телевизија?!

Muzika24
Веќе неколку недели популарните и гледани тв емисии “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е...
Балканленд

Ненад Османовиќ од “Ѕведите на Гранд” публиката ја изненади со одлична балада (Видео)

Muzika24
Кога заврши натпреварувањето на “Ѕведите на Гранд”, младиот Ненад Османовиќ најави дека веќе нема да...
Музика на кирилица

Никола Станишиќ: „Имаме добри вокали, но немаме медиумска подршка“ (Фото)

Muzika24
Младиот пејач Никола Станишиќ деновиве го снима неговиот видеозапис првенче за песната “Единствена“. Никола беше...
Музика на кирилица

Александар Јосифовски од “Гранд” за приватниот живот и борбата со зависноста со алкохол (Видео)

Muzika24
Александар Јосифовски последниве две години е еден од милениците во „Ѕвездите на Гранд”. Музичарот од...