Tag : zvezdite na grand

Магазин

И покрај предупредувањата од Канал 5 и Иван Мирчевски, “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е доцна” ќе се емитуваат на тв Сител започнувајќи од денес 1 јануари 2023

Muzika24
И покрај реакциите, предупредувањата и молбите од тв Канал 5 телевизија и директорот Иван Мирчевски...
Во прв ред

Дали конечно после празниците ќе ги гледаме “Ѕвездите на Гранд” на Сител телевизија?!

Muzika24
Неодамна трагајќи по информацијата зошто и која е причината што се прекина емитувањето на емисиите...
Магазин

Дарко Ѓорѓески – македонецот што живее во Грац и го остави без збор жирито во “Ѕвездите на Гранд” (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што веќе извесен период македонските гледачи не ги следат “Ѕвездите на Гранд”...
Балканленд

Погледнете како изгледа сопругата на Војо Недељковиќ, од “Ѕвездите на Гранд” (Фото)

Muzika24
Помеѓу Војо Недељковиќ, водителот на популарниот музички натпревар, “Ѕвездите на Гранд”, и неговата сопруга Маја,...
Балканленд

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ ја објави својата прва песна (Видео)

Filip
По долго најавување, победникот на 14-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ, ja претстави...