Tag : zvona zvonat

Музика на кирилица

Тажна вест: Почина македонската пејачка Љупка Димитровска-Калоѓера

Muzika24
Пејачката Љупка Димитровска-Калоѓера почина во 70-та година од животот, вчера во попладневните часови, по кратко...
Музика на кирилица

Познатата македонска поп пејачка Љупка Димитровска денес слави 69 години

Muzika24
Можеби помладите генерации не се сеќаваат, но секако, оние повозрасните се сеќаваат на познатата поп...