Во прв ред

Наташа Беквалац ќе одржи концерт во Скопје на 26-ти јуни

Поп-ѕвездата Наташа Беквалац ќе одржи голем open air концерт во Скопје на 26-ти јуни, на платото пред А1 арена. Ова е првиот концерт сезонава, во организација на Balkan Media. Концертот е предвидено да започне во 21.00 часот, а картите во строго ограничен број може да се купат во онлајн на http://www.karti.com.mk , Југотон и Розе Веро 2. Новосадската барбика својот прв настап после долгата пауза поради пандемијата, го одржа на 2-ри јуни на сплав во Белград. Но журката заврши неславно откако почна да тоне сплавот.…

Пијанистката Дуња Иванова ќе одржи концерт во Зелената градина на ГТЦ

Овој вторник, со почеток во 19 часот, во Зелената градина на кровот на Градскиот трговски центар во Скопје, ќе се одржи концертот „Сигнали“ на пијанистката Дуња Иванова. На програмата се премиерни изведби на пиесите на истакнатиот филмскикомпозитор Пако Периаго, како и автентични преработки на звуците на Рејдиохедод исклучителниот пијанист и композитор Џош Коен. Концертот претставува дел од Годишната програма на Министерството закултура на Северна Македонија за 2021 година, а настанот се реализира со поддршка на ГТЦ…

Влезниците се во продажба: „Рибља чорба“ во Скопје за само 2.500 посетители

Како што веќе ве информиравме, после пауза од девет месеци првиот концерт на Авалон Продукција ќе биде едно вистинско емотивно доживување, со „Рибља Чорба“, на 27-ми јуни пред платото на А1 арената. Согласно постоечките протоколи за одржување на настани на отворено, во продажба ќе бидат пуштени само 2.500 влезници (иако на локацијата собира 6.000 посетители) и тоа во понеделник на 14-ти јуни од 9 часот наутро. Влезниците по цена од 600 денари ќе може да ги набавите преку продажната мрежа на Авалон Продукција,…

„Рибља чорба“ ќе одржат open air концерт во Скопје (Фото)

Со доза на измешани чувства, задоволство и мала трема (што е многу чудно за луѓе коишто имаат направено толкав број на концерти), Авалон продукција го најавува првиот концерт за 2021 година -  „Рибља чорба“ во Скопје на 27-ми јуни, на платото пред А1 Арена. Судбината сакаше после девет месеци од нашиот последен одржан концерт, концертот на „Бајага и Инструктори“ во септември минатата година, првиот нареден концерт да биде баш со бендот во којшто Бајага порасна и се изгради себеси како артист- „Рибља Чорба“, сигурно еден…

 Record Store Day по четврти пат во МКЦ

на 12-ти јуни (сабота), АП(о)ТЕКА МКЦ и Corpus Delicti во периодот од 12:00 до 17:00 часот, ќе организираат дневно дружење на платото пред МКЦ,  по повод International Record Store Day 2021 (Celebrating The Indie Record Store). Во светски рамки, овој интернационален „Ден на независните музичките продавници“ се одржува од 2007, а овде во Македонија, таа убава традиција годинава ќе ја организираме по четврти пат.   Следејќи го генералниот концепт на прославата и „Record Store Day Macedonia 2021“ има свој „Ambassador“,…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com