Авалон продукција: Следува тишина до февруари 2021

Публиката во земјава ќе остане ускратена за концерти до февруари 2021 година. Она што го најави сопственикот на Авалон продукција, Бобан Милошевски, сега е официјално. Авалон продукција нема да организира концерти до почетокот на новата концертна сезона, која ќе почне дури во февруари 2021 година.

До 2021-ва ќе биде ТИШИНА кога се сериозните концерти во Македонија во прашање.Од февруари 2021-ва, одиме сите заедно…

Gepostet von Avalon Produkcija am Dienstag, 15. September 2020

Според најавите од Авалон, во февруари 2021 година во Македонската филхармонија треба да одржи концерт Жељко Бебек. Поради пандемијата во текот на претходните месеци беше најавено дека за 2021 година се одлагаат и концертите на „Simply Red“ и „Duran Duran“.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com