Во прв ред

Се брои ситно: Побрзајте, купете влезници и бидете дел од спектаклот на Аца Лукас

Уште само неколку часа до големиот спектакл на големата српска ѕвезда Аца Лукас во “Метрополис арена”. Утревечер со почеток во 21 часот скопјани ќе имаат уште една можност да уживаат во хитовите на човекот кого го нарекуваат “мајстор” за добрата забава. Но, како загревање пред Аца на големата бина ќе се појави младиот и талентиран изведувач Филип Божиновски и “Фидбек бенд”.

За оние што се уште не се обезбедиле со влезници, тоа ќе можат да го сторат преку продажните места на “Купикартизасе”, “Југотон”, “Розе Веро 2”, но и на влезот пред самиот почеток на концертот. Аца Лукас ветува уште една одлична забава за сите оние кои ќе присуствуваат утревечер во “Метрополис арена”.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: