Во прв ред

Боки13 најавува хуманитарен перформанс за настраданите во поплавите

Македонскиот шоумен Боки 13 на 15-ти февруари во конгресниот центар “Александар Македонски (Универзална сала)” организира хуманитарен сценско-музички перформанс, чиј приход од продадените билети ќе оди за настраданите од поплавените подрачја во Македонија. Музичко – сценскиот настан ќе се темели на стенд-ап комедија составена од неколку различни сегменти од актуелните општествено-политички настани видени низ призмата на хуморот на самиот Боки 13, додека помеѓу нив публиката ќе може да ги проследи настапите на неколку македонски музички поп, рок и фолк ѕвезди: Некст тајм, Наум Петрески, Тамара Тодевска, Ламбе, Димитар и Љубојна.

Humanitaren koncert poplavi_posterХуманитарниот музичко-сценски перформанс на Боки 13 и неговите музички гости ќе се одвива во Конгресниот центар “Александар Македонски” (Универзална сала) кој исто така ја дава салата со целокупниот свој техничко-сценски и кадровски потенцијал без надомест, во соработка со Црвениот крст на Република Македонија. Билетите ќе бидат пуштени во продажба по цена од 250 денари и ќе можат да се набават на билетарницата на салата, како и во “Југотон” во ГТЦ -1 кат во Скопје.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: