Естрадниот магазин “Свет-Аустралија” прославува две години од своето постоење (Фото)

Како вчера да беше кога нашата колешка, соработничка и уредник и дописник за Македонија за естрадниот магазин, интернет порталот “Свет-Аустралија” Билјана Крнческа ни соопшти дека стартува нов естраден интернет портал, естраден магазин кој што ќе ги следи, прати и ќе пишува за сите случувања од регионот и светот. И тогаш, а и денес после две години од нивното постоење на интернет просторот, слободно може да кажеме дека имале и ќе имаат целосна и комплетна подршка од нашиот музички портал, бидејќи не џабе рекле старите: “Заедно сме посилни”.

По тој повод ја контактиравме новинарката и уредничка Билјана Крнческа, а таа без размислување ни го изјави следното:

“Веќе 2 години создаваме содржини кои го оплеменуваат нашето секојдневие. Од Вардар па се до Австралија се спојуваме преку музиката, естрадата и шоу бизнисот, нашата мисија е да пишуваме за убавите нешта кои му даваат смисла на животот, а истовремено информираме, апелираме, јавно дебатираме отворајќи нови поглавја кои инспирираат. Да се биде дел од електронското соѕвездие значи да се поседува енергија, а “Свет-Аустралија” од самото лансирање имаше една цел, да стигне до срцата на сите кои ќе го читаат и соработуваат со него”, изјави Крнческа по повод двегодишнината од постоењето на естрадниот магазин и меѓудругото додава:

“После две години работен континуитет во оваа редакција може само да кажам дека работата ми е задоволство. Нормално за тоа е најзаслужен Главниот и одговорен уредник Раде Берак, кој на сите соработници им овозможи рамноправни и професионални стандарди кои допринесоа нашата работа да биде релаксирана, без притисоци, без тензија, без стресови и нервоза. Ќе признаете дека тоа во денешниот свет звучи скоро и неверојатно, но верувајте ми на збор, тоа е апсолутно вистинито”, додава уредничката Крнческа заблагодарувајќи се на сите естрадни и јавни личности со кои тие досега имаат соработувано.

И музичкиот портал Музика24 им го честита вториот роденден на колегите од “Свет-Аустралија”. Искрено им посакуваме пред се многу здравје, а потоа и успешни статии, репортажи, најчитани текстови и срушени рекорди на глобално ниво. Соработката продолжува.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com