Во прв ред

Голем интерес: Со Девито почнува летната концертна сезона во Битола

Еден од најактуелните артисти во моментов, Девито, утре вечер (16.06) ќе го одржи својот прв концерт во Битола. Мистериозниот пејач, чиј зашититен знак е маската е вистинска атракција особено кај помладите па според продажбата се очекува масовна посетеност.

Тоа не е се, Сцена продукција се потруди да ги задоволи сите музички вкусови па на 17-ти јуни на Ракометно ќе ечи рок звук. Поради големиот број на обожаватели тука, легендарниот Момчило Бајагиќ – Бајага и неговите „Инструктори“ се враќаат во Битола да ги изведат рок евергрините со кои растеа неколку генерации. Веќе на на 22-ри јуни следува уште еден рок концерт. Одложена поради неповолните временски услови на Ракометно конечно ќе се одржи најавуваната дупла рокенрол забава со популарните „Ван Гог“ и еден од најпознатите македонски рок состави „АРЕА“.

За оние кои се уште не ги купиле своите влезници, тоа можат да го направат на mktickets.mk или пред самите концерти.

Можеби ќе ве интересира: