ВАЖНО: Концертот на Амира Медуњанин во Хераклеа одложен за понеделник

Една од најголемите европски ethno world ѕвезди во моментов Амира Медуњанин со бендот пристигна во Македонија. Но, сепак за да не биде се по планот, времето се погрижи како никогаш досега во годината да спои неколку дождливи денови, па така поради најавената прогноза, за сабота во текот на целиот ден и вечерта во Битола времето ќе биде дождливо, а веќе од понеделник ќе биде сончево.

Во таа насока концерт закажан за 8-ми август се одлага за во понеделник на 10-ти август, на истото место, Хераклеа – Битола, со почеток од 21 часот, додека охридскиот концерт останува според планираното, во недела на Антички театар, со почеток од 22 часот.

Потсетуваме дека носењето на заштитни маски на концерт ќе биде задолжително за сите, без исклучок, согласно препораките и протоколите за одржување на јавни настани кои се одобрени од Министерството за здравство и од Комисијата за заразни болести, за превенција од Ковид 19.

“Ве уверуваме дека Авалон Продукција како професионална и одговорна компанија ќе овозможи претстојните настани да бидат максимално безбедни за публиката, согласно протоколите”, велат од Авалон продукција.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com