Во прв ред

Концертот на Tricky во Скопје е одложен за мај 2022

Поголемиот дел од годинашната турнеја на Tricky е одложена за 2022 година, а тука спаѓа и скопскиот концерт на фестивалот „Таксират“. Така концертот закажан за 7-ми октомври во МКЦ, се одлага за 12-ти мај 2022 година.

Влезниците купени за стариот термин важат и за новиот датум. За сите на кои новиот датум не им одговара, овозможена е рефундација на веќе купените билети. Влезниците за новиот термин се достапни во продажба со истата промотивна цена од 650 денари.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....