Во прв ред

Ексклузивно: Кралицата на ромската музика Есма Реџепова итно примена во болница

Специјализираниот македонски музички портал Музика24 дознава дека вечерва околу 19 часот кралицата на ромската музика познатата Есма Реџепова Теодосиевска била примена во една позната приватна клиничка болница. Како што велат нашите извори, на пејачката не и било воопшто добро, па дежурниот доктор побарал да се направат дополнителни испитувања.

Наша екипа сосема случајно се погоди на место на настанот, но за жал не бевме во можност да фотографираме. На Мама Есма и посакуваме побрзо закрепнување и секако повеќе одмор!

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: