Во прв ред

„Ohrid calling“ од 29 јули до 1 август (Фото)

Новото издание на познатиот македонски фестивал на електронска музика „Ohrid calling“ традиционално ќе се одржи и оваа година во Охрид од 29 јули до 1 август. Како и секогаш програмата на фестивалот е богата со извонредни артисти. Според најавата на организаторите оваа година се очекува повторно да настапат VINI VICI и Galoski.

Покрај ова како главни имиња на фестивалот се: W&W, Timmy Trumpet и Lost frequencies. Картите се веќе во продажба и можат да се купат на сите продажни места на Авалон низ земјава или онлајн на avalon.mk.

Можеби ќе ве интересира: